WISPMANAGER

Saat gece 12’yi geçiyordu

Saat gece 12’yi geçiyordu
4.735
13 Kasım 2020 - 13:23

Saat gece yarısı 12’yi geçiyordu.. Durakta beklerken bir araba yaklaştı ve…“12A ya nereden binebilirim” diye o kişiye sordum. Ama bir yandanda içimde bir ürperti geldi nedense. Ürperti gayri ihtiyari olmuştu. Saat gece yarısıydı ve karşımdaki bir erkekti. Erkeklerle çok muhabbetim olmadığımdan çekiniyordum sordum neyse . 24-25 yaşlarında bir gençti karşımdaki Dış görünüşünden de çekindim açıkçası sorarken bana döndü .

Bakışlarında bir anlam yüklüydü.. Anlamaya çalıştım ve; Üsküdar’a mı gideceksin bu saatte otobüse binme saat çok geç oldu belki kalkmıştır bile paran var mı ” dedi. Neden bilmiyorum cebimde param olmasına rağmen o anın tedirginliği ve telaşı ile “yok” dedim. Çantasını kurcaladı. Ne aradığını anlamaya çalıştım. Merak etmiştim, birazda ürkek ürkek geri durmaya çalışıyordum “Burada bekle hemen para bozdurup gelicem” dedi. Hiç beklemiyordum çok şaşırdım. “Hayır gerek yok çok teşekkür ederim” dedim. Çok mahcup olmuştum. Üstelik param da vardi. Israrla teşekkür edip fikrinden vazgeçirmeye çalıştım . Neyse gitti bir süre takip ettim. Hemde gecenin bu vakti.

Girdik bir kahve dükkanına 20 tl bozdurdu. Parayı alırken çok mahcup oldum çok teşekkür ettim ve elimde 5 lira tarif ettiği yere doğru gittim. İçimde garip duygular oluşmaya başladı. Kendi kendime düşünmeye başladım O an yürürken aklıma Türkiye’deki Kadın cinayetleri tecavüzler ÖZGECAN.. bir anda bunlar geçti kafamdan. Sonra bir kaç saniye önce yaşadığım olayı düşündüm.İşte kadına sahip çıkmak bu kadar kolay. Bunu yapmak bu kadar zor mu diye sordum kendime.

Erkek olmak böyle hataları yapmaya, tüm erkekleri aynı sınıfa koymaya yetermi diye düşünmeden edemedim İnsan olabilmek vicdan sahibi olabilmek birazcık ince düşünebilmek değeri iste bu kadar. İnsan olarak aynı toplumda huzur ve güven içerisinde yaşamanın hazzı varken Neden böyle şeyler aramıza nifak ve korku soksun. Dünya yaşanmak için aslında iyi bir yer. Ama kötü insanlar onu kötü hale getiriyor. Hepsi insanoğlunun suçu. İyi olduğumuzda ne kadar güzel bir ortam oluşuyor bu örnekte ben bunu yaşadım. İbret olması için lütfen paylaşın Türkiye’de bazen öyle olaylar yaşanıyor ki…insan ne diyeceğini bilemiyor. Bu aktaracağımız olayda büyük bir ders var. Türkiye’nin bir zamanlar gündemine oturan Özgecan olayı hafızalarda tazeliğini koruyor. Her erkek aynı olamaz. Kendini kaybetmiş insanlar yaşadığımız ortamda malesef kol geziyor.

 

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Useful
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Romantik Komedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
8 common cooking mistakes
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Büyük Sivilce
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BU ACININ TARİFİ YOK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Ortalık Bir Anda Karıştı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Relax every day with
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Relax Every Day With

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Wispmanager kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.