WISPMANAGER

Müjde

Müjde
1.086
01 Şubat 2021 - 16:23

Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ko’rona’virüs tedbirleri kapsamında zorluk çeken esnafa kredi müjdesi vermişti. Esnaf için önümüzdeki Kabine toplantısında da yeni tedbirlerin alınacağının veren Erdoğan, bugün de lokanta, restoran ve kafe gibi sektörlere ciro desteği açıklamasında bulundu.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı;

ESNAFIMIZI BUGÜNE KADAR YALNIZ BIRAKMADIK Esnaflarımızı bugüne kadar yalnız bırakmadık. Bundan sonra da yalnız bırakmayacağız. Esnafımıza doğrudan esnaf desteği ve kira ödemeleri desteği kapsamında 3 ay süre ile aylık bin lira esnaf desteği büyükşehirlerde 750 lira diğer şehirlerde 500 lira kira desteği ödemesine devam ediyoruz.

VERGİLERİ GEÇTİĞİMİZ GÜN ERTELEDİK Vergileri geçtiğimiz günlerde tekrar erteledik. Halk Bank tarafından kullandırılan faiz destekli kredilerin bu yılın ilk 6 aylık taksitlerini ötelendiğini açıkladık.

LOKANTA-RESTORAN VE KAFE GİBİ İŞLETMELERE CİRO DESTEĞİ Yeni bir müjdeyi paylaşmak istiyorum; lokanta, restoran, kafe gibi sektörlerde faaliyetleri kısıtlanan 3 milyon lira cirosu altında olan esnafa destek ödemesi yapacağız. Cirosu yüzde

50 ve daha fazla azana işletmelere 2 bin liradan az, 40 bin liradan fazla olmamak üzere cironun yüzde 3’ü kadar destek ödemesi yapacağız. Cirosu yüzde 50 ve daha fazla azana işletmelere 2 bin liradan az, 40 bin liradan fazla olmamak üzere cironun yüzde 3’ü kadar destek ödemesi yapacağız.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Wispmanager kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.