WISPMANAGER

Koronavirüs aşısı olan hemşire kamera karşısında bayıldı

Koronavirüs aşısı olan hemşire kamera karşısında bayıldı
1.619
18 Aralık 2020 - 20:56

Koronavirüsü bitirmek için hem aşı hemde ilaç çalışmaları aralıksız sürüyor. Öyle ki aşıyı bir çok ülke bulmaya çalışırken farklı aşılar elde ediliyor. ABD’de BioNTech ile Pfizer’in üretimini yaptığı koronavirüs aşısını olan bir hemşire, aşıyla alakalı olarak basın mensuplarına açıklama yaptığı esnada canlı yayında rahatsızlanarak birden bire baygınlık geçirdi ve bayıldı. Hemşirenin bayılmasıyla sağlık çalışanı arkadaşları hemen müdahale etti.

ABD’nin Tennessee eyaletinde koronavirüs aşısı olmasının ardından gazetecilere açıklama yapan Tiffany Dover adlı hemşire, rahatsızlanarak canlı yayında birden bire bayıldı.

 

BAŞIM DÖNÜYOR DEDİKTEN SONRA BAYGINLIK GEÇİRDİ

ABD’nin Tennessee eyaletinde BioNTech ve Pfizer’ın ürettiği ve bulduğu koronavirüs aşısı olan hemşire Tiffany Dover, aşı olmasının ardından basın mensuplarına açıklama yaptığı esnada baygınlık geçirdi. Dover, konuşma yaptığı esnada elini alnına götürerek, “Başım dönüyor” dedi ve bir süre durduktan sonra daha fazla dayanamadı ve bayıldı.

MÜDAHALE HEMEN SAĞLIKÇI ARKADAŞLARINDAN GELDİ

Hemşirenin bayılmasının hemen ardından meslektaşları diğer sağlık çalışanları, Dover’a ilk müdahaleyi oracıkta yaptı. O anlar saniye saniye ABD merkezli yayıncı kuruluş NBC’nin kameralarına yansıdı. Bu anların ardından aşı fobisi olan insanların ne durumda olacağı da merak konusu oldu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Wispmanager kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.