WISPMANAGER

DÜNYADA İLK DEFA GÖRÜLDÜ!

DÜNYADA İLK DEFA GÖRÜLDÜ!
1.385
12 Kasım 2020 - 18:53

ABD’de yaşayan bir kişi yaban hayatı yetkililerini arayarak yarım ay şeklinde başı olan yılan gördüğünü söyledi.
Yetkililer, söz konusu hayvanın yılan değil, tehlikeli bir tür olan çekiş başlı yassı solucan olduğunu bildirdi. Vücudunun bir parçası koptuğunda kendini yenileyebilen hayvanın öldürülmesi imkansız. ABD’nin Virgina eyaletinde yaşayan bir kişi, Virginia Yaban Hayatı Yönetim Kontrolü’nün 24 saatlik yılan yardım hattıyla temasa geçerek yarım ay şeklinde başı olan gizemli bir yılan gördüğünü söyledi. Yetkiler tarafından yapılan açıklamada, ‘Her yıl binlerce yılan tespit ediyoruz. Ama sorun şu ki, daha önce hiç böyle bir şey görmedik. Ne olduğu hakkında herhangi bir fikriniz varsa lütfen bizimle iletişime geçin’ ifadelerine yer verildi.

YILAN DEĞİL, ÇEKİÇ BAŞLI YASSI SOLUCAN

Halk çağrıya cevap verdi ve yaban hayatı ekibine ‘yılanın’ aslında Asya’dan gelen istilacı bir tür olan çekiç başlı yassı solucan olduğu anlaşıldı. Söz konusu solucanların 1900’lü yıllarda bitki ticareti yoluyla ABD’ye geldiği ve o günden bu yana bölgede gittikçe yaygınlaştığı belirtildi.Bunun yanı sıra, çekiç kafalı yassı solucanların insanlara ve evcil hayvanlar için herhangi bir tehlike arz etmediği, ancak yırtıcı ve zehirli canlılar oldukları için biyoçeşitliliğe ve tarım ürünlerine zarar verebileceği aktarıldı. Boyu 20 santimetre ile 40 santimetre arasında değişen bu hayvanların yaşadıkları arazi üzerindeki tüm ekosistemleri, kendilerinden küçük böcekleri ve omurgasızları yutarak yok ediyor.

PARÇALARA BÖLÜNDÜĞÜNDE, HER BİR KISMI YENİ KAFA ÜRETİYOR

Uzun zamandır bilinen çekiç kafalı yassı kurtlar bilim insanları arasında hâlâ gizemini korumakta. Yenilenebilme gücüne sahip olan bu hayvanların parçalara ayrıldıktan sonra hiçbir kısımlarının ölmediği keşfedildi. Daha önce yapılan bir araştırmada, 300 parçaya ayrılan bir çekiç kafalı yassı kurdun, her bir parçasının kendine ayrı bir kafa üreterek kısa zaman içerisinde tam boyuta ulaştığı görüldü.

 

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Useful
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Romantik Komedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
8 common cooking mistakes
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Büyük Sivilce
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BU ACININ TARİFİ YOK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Ortalık Bir Anda Karıştı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Relax every day with
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Relax Every Day With

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Wispmanager kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.