WISPMANAGER

Brezilya’da Bir Çiftçi Ahırda Gördüklerinden Sonra….

Brezilya’da Bir Çiftçi Ahırda Gördüklerinden Sonra….
2.016
24 Aralık 2021 - 3:44

Brezilya’da bir çiftçi hamile olan ineğinin doğurduğu buzağı görünce hayatının şaşkınlığını yaşadı. Busatto isimli çiftçi ahıra girdiğinde doğum yapan ineğinin çift başlı bir buzağı doğurduğunu gördü. Brezilya’da bir çiftliğin sahibi Busatto isimli adam, ahıra girdiğinde hamile olan ineğinin çift başlı bir buzağı doğurduğunu görünce büyük bir şok geçirdi.

BREZİLYA’DA ÇİFT BAŞLI BUZAĞ DOĞDU

Brezilya’nın Espirito Santo eyaletindeki Nova Venecia bölgesinde çiftlikte 13 Aralık’ta dünyaya gelen çift başlı bir buzağın görüntüleri yayınlandı. Busatto ailesine ait inek, hamileydi. Daha önce iki buzağı dünyaya getiren ineğin, son olarak doğurduğu buzağıdaki farklılık çiftçi Busatto gördüklerine inanamadı ve ne yapacağını bilemedi. Hemen kapıyı hemen kapatıp veterineri aradı. Hemen veterineri aradı. Buzanın incelenmeye alındığını ve son durumunun bilinmediğini aktardı.

KİMSENİN AHIRA GİRMESİNE İZİN VERMEDİ

Sabahın erken saatlerinde ahıra giren çiftçi Busatto , gördüğü durum karşısında bir süre şok yaşadı. Anlık olarak ne yapacağını bilemeyen çiftçi önce kapıyı kapatıp kilitledi ve kimsenin girmesine izin vermedi. Yaşadığı şoku atlatınca hemen veterineri aradı. Bu nadir yaşanan durum karşısında, İki başlı buzağıyı korumaya aldı.

GENETİK BOZUKLUK OLABİLİR

Bu tür hayvanların genetik bozukluk kaynaklı doğduğunu bilen veterinerler, buzağının vücudunun kusursuz şekilde güzel olmasının ardından genetik bozukluk olup olmadığı konusunda şüpheye yaşandı. Buzağı acil olarak incelemeye alındı.

ANNESİNDEN BESLENEMİYOR

Çift başlı buzağı hakkında çiftçi Busatto’nun oğlu Delci Busatto, “Buzağı annesinden beslenemiyor. Bu nedenle onu biberonla beslemek zorunda kaldık. Doğumun ardından birkaç veterinerle konuştuk ancak buzağının hayatta kalıp kalmayacağını onlar da bilmiyor” şeklinde konuştu.

 

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Useful
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Romantik Komedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
8 common cooking mistakes
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Büyük Sivilce
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BU ACININ TARİFİ YOK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Ortalık Bir Anda Karıştı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Relax every day with
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Relax Every Day With

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Wispmanager kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.