WISPMANAGER

Bu iller

Bu iller
526
20 Şubat 2021 - 14:23

Fahrettin Koca’nın konuyla ilgili açıklamasının tamamı şu şekilde:“Geçen haftaya göre 1 haftada 100 bin nüfusta görülen vaka sayısı en çok artan 5 ilimiz: Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale. En çok azalan illerimiz ise Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl. Tedbir ve kısıtlamalara uyum aşı ile birlikte en büyük gücümüz.” Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sürece ait son durumu grafikler eşliğinde sosyal medya hesabından paylaştı. Koca’nın tweetinde şu ifadeler yer aldı:

“Geçen haftaya göre 1 haftada 100.000 nüfusta görülen vaka sayısı en çok artan 5 ilimiz: Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale.Ülkemizde milyonlarca insanı derinden etkileyen koronavirüs salgını mücadelesi, aşılama çalışmaları ve çeşitli kısıtlamalarla sürdürülüyor.

Dün Kabine toplantısı sonrası değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme sürecinin mart itibarıyla başlayacağını söyledi. İllerin, Sağlık Bakanlığı’nın kriterlerine göre değerlendirileceğini

ve normalleşmenin buna göre uygulamaya konulacağını belirtti.Fahrettin Koca, vaka sayısı en çok artan 5 ili açıkladı.. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda son bir haftada, 100 bin nüfusta görülen vaka sayısı en çok artan ve azalan illeri açıkladı. Buna göre Mart ayından itibaren kısıtlamaların kaldırılması en yakın iller ve en uzak iller belli oldu..İşte o iller.

EN ÇOK ARTIŞ BİLECİK’TE Buna göre en çok vaka artışı Bilecik’te. Bilecik’i sırasıyla; Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale takip etti. VAKALARIN EN ÇOK AZALDIĞI İL BİTLİS OLDU Vaka sayısı en çok azalan il ise Bitlis. Bitlis’i Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl takip etti.Öte yandan dün gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından yapılan açıklamada; illerin vaka sayısına dikkat çekilmiş ve ‘Yerinde Karar’ dönemine geçildiği belirtilmişti.

KISITLAMALARIN İL BAZINDA KALDIRILACAĞI DUYURULMUŞTU Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İllerimizi düşük, orta, yüksek, çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz.” demişti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Wispmanager kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.